יצירת נהלי עבודה

White File Folders

איך מתאימים נהלי עבודה למציאות משתנה

יחסי עבודה מאופיינים בכך שהם דינמיים ומשתנים רבות בשל נסיבות חיצוניות והתקדמות הטכנולוגיה, כך למשל משבר הקורונה חייב את עולם העבודה להתאים את עצמו למציאות החדשה.

תחום יחסי העבודה מאופיין גם בהלכות רבות שנוצרות על ידי בית הדין הארצי לעבודה (למשל חובת שימוע) ואשר מחייבות את המעסיקים להתאים את נהלי העבודה הקיימים אצלם להלכות החדשות.

נהלי עבודה (handbook):

נהלי עבודה הם למעשה קביעת כללים המסדרים את אופן ביצוע תהליכי העבודה ותנאי ההעסקה של העובדים במקום העבודה.  

מטרתם של נהלים אלו, ליצור אחידות ובהירות ובכך להביא לסדר, ארגון, הימנעות ממחלוקות ותקלות, יעילות ומיצוי מיטבי של המשאבים הקיימים במקום העבודה ובעיקר חיסכון של זמן, כסף ומאמץ.

יתרון נוסף בהסדרת נהלי עבודה להבדיל מניהול שרירותי של עובדים, הוא בכך שנהלי העבודה מובנים ואובייקטיבים מסייע לעובדים לתפקד יותר טוב, מאחר שהם יודעים בדיוק מה מצופה ומה נדרש מהם לעשות.

הנהלים מקנים לעובדים תחושת ביטחון והעדר אפליה, להפחתה בתסכול ובכמות החיכוכים המיותרים בין העובדים לבין עצמם ובין העובדים לבין המעסיק, דבר אשר גם מפחית את הסיכוי לתביעות של עובדים נגד המעסיק.

 

נוהל טוב ויעיל אמור לתת מענה כללי לסוגיות יומיומיות שעולות במקום העבודה כאשר יחד עם זאת, הוא גם מאפשר להפעיל גמישות והפעלת שיקול דעת פרטני לצורך פתרון מקרים חריגים, אשר יוצאים מהכלל.

בנוסף, לחברות שבהם יש מספר מנהלי מחלקות, קיים יתרון עצום לנהלי העבודה אשר בזכותם נשמרים הערכים, המסר ברור לכל אחת ואחד ואין הפרעות מיותרות.

 

למשרדנו ניסיון רב בהכנת נהלי עבודה תכליתיים, פרקטיים ומובנים גם לעובדים וגם להנהלה כגון:

נוהל קליטת עובד חדש

הסכמי עבודה וטפסים נלווים

נוהל רכב

נוהל שימוש בציוד החברה

נוהל מחשוב

נהלי פרטיות

תקנון למניעת הטרדה מינית ומניעת התעמרות

נוהל בירור תלונה

נוהל סיום עבודה ועריכת שימוע

נוהל מדיניות חברה וערכי החברה

שמירה על אתיקה מקצועית

ועוד.  

 

משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם יועצים ארגוניים מובלים במקרים שיש צורך בהסדרה מובנת ועמוקה יותר במקום העבודה, ובכך ניתן ללקוחותינו ערך מוסף חשוב שתורם לאותו העניין וגם לעתיד.

אנחנו כאן בשבילכם, דניאל חדש משרד עורכי דין - ההגנה הכי טובה בשבילך.

דניאל חדש משרד עורכי דין - הגנה הכי טובה בשבילך

ליצירת קשר וקביעת פגישה

להתחלת התהליך והעבודה המשותפת, נשמח שתשאירו את הפרטים שלכם וניצור קשר בהקדם, לבחון את המקרה ולקבוע פגישה.

לעדכונים חשובים על בתחום דיני העבודה ופסיקות חדשות, הצטרפו לדף הפייסבוק שלנו: